Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #006267

  • Odrzucono

  • 2.4.5.50

  • -

  • 1 - niska

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (2)Nie (0)
Zdjęcie

Niepoprawna obsługa znaków UNICODE

Napisane przez Deadmaster w 2013.07.27, 15:54

Kiedy wysyłam wiadomość zawierającą znak (emotę) UNICODE - 😃 o kodzie 128516 za pomocą kombinacji ALT+128516 to w zapisie z konsoli XML widzę, że AQQ wysyła zły znak:
<message type="chat" to="silverlight@aqq.eu/AQQ" from="deadmaster@aqq.eu/Dom" id="session215">
  <body></body>
  <request xmlns="urn:xmpp:receipts"/>
  <active xmlns="http://jabber.org/protocol/chatstates"/>
</message>
Kiedy ten sam znak wybiorę z listy emot (bo to jest emota) to zostaje wysłany prawidłowy znak, kiedy wkleję ten znak to również zostaje wysłany prawidłowy. Dodatkowo kiedy wysyłam spreparowany pakiet przez konsolę XML to również dochodzi właściwy znak. Błędem jest zatem niemożliwość wprowadzenia poprawnego znaku bezpośrednio z klawiatury przy użyciu kombinacji ALT+128516.

zmienił status na: Zatwierdzono
zmienił istotność na: 1 - niska

zmienił status na: Odrzucono

Wysyłając pakiet samemu musisz zadbać o jego poprawną składnie. To co znajduję się w tagu Body powinno zostać zakodowane przy pomocu UTF-8 z uwzględnieniem znaków specjalnych. Gdy AQQ wysyła samo pakiet i samo go składa, to wie które części wiadomości mają być odpowiednio spreparowane a które trzeba pominąć (tagi). W tym wypadku AQQ wysyła wszystko tak jak mu to podasz bo nie interpertuje tego co mu podasz.

zmienił status na: Zatwierdzono

Czemu odrzuciłeś te zgłoszenie? Przecież widać jak byk, że AQQ tylko w jednym miejscu źle przesyła znak O.o Nie ogarniam tego...

Po pierwsze, w ten sposób (Alt i klawiatura numeryczna) da się wpisywać wyłącznie znaki spośród 255 z systemowych stron kodowych (OEM lub ANSI). Dopiero po ręcznym przestawieniu wartości w rejestrze, można wpisywać znaki Unicode - a i też nie wszystkie. Ten o którym mowa, jest spoza Basic Multilingual Plane (od 0 do U+FFFF) i jest niedostępny.

Pozdrawiam, Brewer.


Deadmaster

2013.09.27, 20:19
Niemniej Oconnel ponoć wie jak zrobić by to działało...

zmienił status na: Odrzucono

Nie widzę możliwości poprawienia tego.

Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych