Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #006443

  • Zrealizowano

  • 2.6.0.50

  • 3.0.0.53

  • 2 - średnia

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Pobieranie/aktualizowanie avatarów

Napisane przez inzaghi89 w 2014.05.02, 16:38

AQQ ma problem z aktualizacją avatarów kontaktów na liście kontaktów. Nie ma znaczenia w jakiej siedzi kontakt jest dodany (fb, xmpp, gg, skype...). Jak raz pobierze avatar tak trzyma go cały czas. Nawet jeśli kontakt go zmieni.

 

Owszem, możemy ręcznie zaktualizować wizytówkę kontaktu i wówczas avatar jest podmieniany.

 

Opcja druga, to usunięcie ręcznie cache avatarów by zmusić komunikator do ich pobrania, ALE nie działa to w gg. By zmusić gg do pobrania avatarów - należy utworzyć od nowa konto gg po stronie komunikatora.

 

Totalny bezsens.

 

Na mój chłopski rozum, skoro aqq nie aktualizuje automatycznie takich rzeczy (bo wiąże się to z odpytaniami do serwera i innymi tam rzeczami), to powinno powstać rozszerzenie w core, umożliwiające: czyszczenie cache, co równocześnie wiązałoby się z pobraniem OD NOWA takich rzeczy jak avatar kontaktu.

 

Problem dotyczy praktycznie wszystkich mi znanych wersji aqq i wersji systemów. Aktualnie jednak jest to w7 x64, a aqq w wersji 2.6.0.50 x86


zmienił status na: Zatwierdzono
zmienił istotność na: 2 - średnia

zmienił status na: Do uzupełnienia

Zgłoszenie jest bardzo nikło opisane. Przede wszystkim brakuje konkretnego przepisu na wywołanie problemu.



zmienił status na: Zatwierdzono

 

Opcja druga, to usunięcie ręcznie cache avatarów by zmusić komunikator do ich pobrania, ALE nie działa to w gg. By zmusić gg do pobrania avatarów - należy utworzyć od nowa konto gg po stronie komunikatora.

 

Wystarczy usunąć pliki w profilu AQQ, aby ten błąd wywołać.



A co nie co można poczytać na ten temat jeszcze tutaj: http://forum.aqq.eu/...w-dla-sieci-gg/




Silverlight

2015.02.16, 13:59

Potwierdzam, że AQQ odwiecznie miało jakieś problemy z awatarami. Kiedyś myślałem, że to wina serwera aqq.eu, ale przecież z jix.im mam to samo - AQQ na czystym profilu nie pobiera mi awatarów kontaktów. Nie będę przecież wchodzić każdemu do wizytówki i ręcznie pobierać, bo nie mam na to czasu ani ochoty, to ma się dziać samo :P Od kilkunastu dni mam czysty profil po formacie i np. Oconnela awatara na liście wciąż nie mam. Niektóre samoczynnie się zaczęły pojawiać po kilku dniach, ale niektórych wciąż nie mam (właśnie Oconnela chociażby, a na pewno ma).



zmienił naprawione w na: 3.0.0.53
zmienił status na: Do sprawdzenia

Potwierdzam problem z awatarami Jabberowymi umieszczonymi w PubSubie. Nie są one pobierane przy pierwszej konfiguracji profilu natomiast są aktualizowane jeżeli ulegną zmianie. Awatary w v-card działają natomiast poprawnie. Wspomniany problem zostanie poprawiony - jednak zwracam uwagę - że awatary w PubSubie na serwerze jix.im zostały w grudniu usunięte. Możliwe zatem, że nie macie ustawionego awatara aktualnie. Po instalacji kolejnej bety warto go ustawić na nowo.



A co z avatarami pobieranym z serwera gg? Pisał o tym wyżej Beherit.



zmienił status na: Zatwierdzono

zmienił status na: Do sprawdzenia

Ale ja nie widzę tam problemu. Użytkownik nie powinien grzebać w plikach i sam czegoś kasować z dysku a potem mieć pretensje że coś nie działa :) Gdy awatar się zmieni w sieci GG zostanie on zaktualizowany z całą pewnością. Jeżeli ktoś usunął pliki z dysku to awatarów brak. Ale jak założysz nowe konto to zobaczysz, że się pojawią. Nie ma tu nic do poprawy.



zmienił status na: Zatwierdzono

Usuwanie awatarów z cache nie jest niczym złym. Usunięcie cache = sytuacja jak przy założeniu nowego konta, sprawdzasz czy na dysku jest awatar i jak nie to pobierasz go i tyle. Zatwierdzam jeszcze raz ze względu na sieć GG (XMPP zostało już ogarnięte).

zmienił status na: Odrzucono

To jest wtyczka i ma więcej powiązań niż sam cache np. w plikach INI. Nigdy nikomu nie mówiłem że trzeba cokolwiek z dysku usuwać. Jeżeli ktoś nie chcę widzieć awatarów to są ku temu odpowiednie opcje w samym komunikatorze. Nie ma żadnego powodu aby kasować cache. A problemy mają tylko osoby które tego dokonały...



Ależ Ty jesteś uparty... Ktoś, kto choć trochę ogarnia, zrozumie dlaczego wcięło mu awatary, kiedy świadomie usunie pliki. Ktoś inny użyje cleanera i nie będzie miał pojęcia o co chodzi... Ale to w sumie nie ma znaczenia tutaj. Istotne jest to że !AQQ nie pobiera avatarów dla kontaktów, które nie posiadają go fizycznie, a serwer je zwraca. Nie ważne, czy ktoś je usunął, przeniósł w inne miejsce, czy nawet zjadł. To jest błąd, nie powinno tak to działać - tyle w temacie.



zmienił status na: Zatwierdzono

Podpisuję się pod tym co napisał Eleks. Jak ma to być naprawione to również i dla sieci wtyczkowych.

zmienił status na: Do sprawdzenia

No i fajnie :D

Dla sieci GG działa teraz idealnie, dla xmpp nie miałem wcześniej problemów. Więc raczej zrealizowano.



U mnie też śmiga :)



zmienił status na: Zrealizowano





Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych