Skocz do zawartości


Informacje o zgłoszeniu

  • #006500

  • Wstrzymano

  • 3.0.0.51

  • -

  • 2 - średnia

Potwierdzenia zgłoszenia

  • Tak (0)Nie (0)
Zdjęcie

Błędne działanie funkcji automatycznego wstrzymywania przewijania

Napisane przez Beherit w 2014.08.23, 19:50

Scenariusz 1
1. Mamy długą wiadomość i widoczny scroll.
2. Używamy gumki.
3. Wiadomości żadnej nie ma zaś kółko w myszce włącza/wyłącza funkcję wstrzymywania przewijania

Scenariusz 2
1. Mamy krótką wiadomość z załącznikiem na górze (np. adres URL do zdjęcia).
2. Rozwijamy załącznik tak, że aby go zwinąć trzeba przesunąć rozmowę do góry.
3. Przewijamy rozmowę, włącza się wstrzymanie przewijania, zwijamy załącznik, scroll znika zaś przewijanie jest dalej wstrzymane.
4. I tutaj znowu działa scenariusz 1.


Silverlight

2014.08.23, 20:04
Nie rozumiem punktu 2.2. Przecież na Standard nie da się tak rozwinąć, aby w celu zwinięcia trzeba było przewijać rozmowę. Zawartość załącznika zawsze jest tak przeskalowana, żeby w oknie mieściła się zarówno ona w całości, jak i nagłówek załącznika. Jeśli się mylę, to poproszę o screen :P

Czy możesz potwierdzić, że wszystkie scenariusze sprowadzają się do tego, że możliwe jest wstrzymanie przewijania podczas gdy scrollbar nie jest widoczny?

Jak się nie jak się da - wszystko sprawdzane na kompozycji Standard. Chodzi o to, że muszę przewinąć okno do góry po po rozwinięciu. Zrobię Ci potem filmik niedowiarku.


Silverlight

2014.08.23, 20:23
Jeżeli następuje przewinięcie do załącznika, które nie wyrzuca na wierzch również nagłówka załącznika, to jest to osobny błąd AQQ.

Silver, mnie jako użytkownika nie obchodzi to czy jest to błąd po stronie AQQ czy Twoich skryptów - ma działać i koniec.



Widoczne na filmie włączanie/wyłączanie blokady przewijania odbywa się za pomocą kółka rolki. Problem występuje też na mojej kompozycji po włączeniu nowego scrolla za pomocą API.


Silverlight

2014.08.23, 21:32
Spoko źle mnie zrozumiałeś. Przecież nie będę teraz pisał w każdym zgłoszeniu że coś nie jest moim błędem heh. Zdziwiło mnie po prostu to, co napisałeś o przewinięciu do załącznika, bo nie jest to zachowanie prawidłowe, jednak tym zarządza już AQQ a nie ja. Mam nadzieję, że OC przy okazji to poprawi. Problem z włączaniem się blokady w nieodpowiednich momentach oczywiście postaram się poprawić.

zmienił status na: Do uzupełnienia

Dla mnie to wygląda na błąd kompozycji. Silver, jeżeli jest inaczej - skontaktuj się ze mną w celu wyjaśnienia.




Silverlight

2014.09.25, 21:38

Nie udalo mi sie jeszcze tego poprawic, a ewentualne bledy AQQ z tym zwiazane zweryfikuje ponownie jak wroce. Wstrzymajcie to na razie czy cos.



Nie bo wstrzymane są olewane.



zmienił status na: Zatwierdzono

I przy okazji - czyszczenie rozmowy i brak wyłączania wstrzymywania to też niby wina Silvera? :/ I z takimi błędami chcesz wydać stabilkę? :/



Ciężko to nazwać błędem. Raczej funkcjonalnością której aktualnie nie ma. Dodanie jej to żaden problem.



Jak nie błąd? To jaki jest sens używania w takim razie gumki?


Silverlight

2014.10.11, 22:36

Wprowadzone zostały zmiany w obsłudze funkcji automatycznego wstrzymywania przewijania. Według mnie poprawiony został dzięki temu problem, związany z użyciem gumki. Pozostałe przypadłości proszę przetestować po wydaniu nowej wersji AQQ.



zmienił wersja na: 3.0.0.23

Nadal nie naprawione, mimo żę w changelogu są jakieś zmiany pod tym aspektem.




Silverlight

2014.10.19, 14:56
Nie wiem, o co chodziło w changelogu, ale do bety 23 nie trafiły żadne moje nowe skrypty. Do sprawdzenia w następnej wersji.

zmienił status na: Do sprawdzenia
zmienił naprawione w na: 3.0.0.51

zmienił wersja na: 3.0.0.51
zmienił naprawione w na: brak wersji
zmienił status na: Zatwierdzono

Oconnel czemu zaznaczasz jako naprawione skoro Silver wywalił to z kompozycji? Dogadajcie się.




Silverlight

2015.01.15, 23:08

No przecież skoro funkcji już nie ma, to zrealizowano, bo błąd już nie występuje...



Nie zrealizowano, realizacja przez usunięcie super funkcji nie jest rozwiązaniem.

No to może odrzucono?



Co najwyżej "wstrzymane".





Użytkownicy przeglądający to zgłoszenie: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych