Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy wygląd forum - opinie :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
163 odpowiedzi w tym temacie

#41 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2012.07.31, 22:18

2. Jakieś mniej krzykliwe, obecne jest zbyt kontrastowe.
3. Ukrywanie musi być i powinien być tylko na stronie głównej.
4. Powiedz to setkom właścicieli netbooków z ekranem 1024x600. W tym mnie. Nie można takiej szerokości olewać.
  • Lord ByRad, Silverlight i Hitokiri lubią to

#42 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2012.07.31, 22:23

4. Powiedz to setkom właścicieli netbooków z ekranem 1024x600. W tym mnie. Nie można takiej szerokości olewać.

Popieram w całej rozciągłości!
  • Silverlight i kr2ysiek lubią to

#43 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.07.31, 23:49

Co do tła to ja osobiście nie widze nic nieczytelnego przy ciemnym tle:

Dołączona grafika

(kliknij by powiększyć)



#44 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.08.01, 06:42

Poza tym, że robi się o wiele za ciemno :(
  • binprogrammer lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#45 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2012.08.01, 09:25

Tło Deadmastera nie wygląda tak źle. Można też aktualne paski przerobić na szare i również będzie lepiej niż jest. Skoro się zrobiło ciemny skin, to trzeba się liczyć, że będzie ciemny :P Rozjaśnianie go w obecnej formie przynosi więcej szkody niż pożytku.

Aha, ikony 'udostępniacza' się trochę rypły, a Grona już nie ma ;)

PS Dałem dziś drugą szansę forum, ale zdecydowanie wolę Neat'a. W nowym podoba mi się w sumie tylko górna belka ^^
  • Silverlight lubi to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#46 Alterego

Alterego

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2012.08.01, 09:53

Tragedia.

Czy to forum dla 15 latków? Za przeproszeniem jakby ktoś wyrzygał się tęczą. Tak oczojebno-kolorowe, że chyba tylko dzieciom się to może podobać. Sam komunikator był już zawsze pokemonowaty (animowane awatary, śpiewał i tańczył), ale to już szczyt wszystkiego.

Aha i czemu na rozdzielczości FHD pół ekranu to jakieś denne paski? Wcześniej przynajmniej była szerokość na cały ekran.
  • Qrix lubi to
http://legalne.info - darmowe licencje na komercyjne programy!

#47 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2012.08.01, 10:02

Gdzie jeszcze napiszesz to samo? Zmień sobie styl i po problemie...

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#48 Gość_Derdiana_*

Gość_Derdiana_*
  • Gość

Napisano 2012.08.01, 10:24

Podoba mi się nowy wygląd forum. Nie pogardziłabym propozycją zmiany tła na ciemniejszy jaką zrobił Deadmaster :-D Btw. Wydaje mi się, że nowy styl działa przyciągająco na nowych potencjalnych użytkowników :-)

#49 Alterego

Alterego

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2012.08.01, 10:49

MeFisto: genialna logika zmień sobie styl. Mogę odpowiedzieć w następujący sposób: zmień sobie forum i komunikator i po problemie. Tylko czy to jest rozwiązanie? Poprzednie style były już pstrokate (emotikony, animowane sygnatury, pełno jakichś kolorowych rang i innych pierdół) ale dało się jeszcze przeżyć, bo było to w miarę czytelne. Obecny styl jest totalnie dla gimbusiarni.
http://legalne.info - darmowe licencje na komercyjne programy!

#50 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2012.08.01, 10:58

Logika była dopasowana do stylu Twojej poprzedniej wypowiedzi. Nie mam nic do konstruktywnej krytyki, jednak posta o pokemonach, oczojebnych kolorach i rzygach do takiej na pewno zaliczyć nie można.

Użytkownik MeFisto edytował ten post 2012.08.01, 11:04

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#51 Alterego

Alterego

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2012.08.01, 11:10

A co mam konstruktywnego napisać? Konstruktywne uwagi to można dawać jak się już coś szlifuje. Tu jest prawie wszystko do wymiany. Jak byś komuś pisał co ma być w GG poprawione to też byś konstruktywnie krytykował? Czy może napisał, że to choinka. Właśnie - mamy być alternatywą dla choinkowatego i przeładowanego GG, a sami idziemy tą drogą.
  • haker69 lubi to
http://legalne.info - darmowe licencje na komercyjne programy!

#52 pawelos

pawelos

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 53 postów
  • MiejscowośćLegnica

Napisano 2012.08.01, 11:11

Wygląd jest ciekawy, podoba mi się :)

#53 MeFisto

MeFisto

    Adept

  • Użytkownik
  • 377 postów

Napisano 2012.08.01, 11:18

@Alterego, jeśli jest prawie wszystko do wymiany to moja porada odnośnie zmiany skina jest cały czas aktualna :)
  • Beherit lubi to

OS: Windows 8.1
IE: 11 (domyślnie Firefox)
Wersja AQQ: 3.0.1.11

Wtyczki: GG Network, AQQ Restarter, AQQ Contact State, FixUpdater, NotifyMe, ProfileViewer, SiblingsState, SpellChecker, Streamer, TabKit, Wklejka
Kompozycja: Silverlight Sense


#54 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2012.08.01, 11:38

No niestety. Jeżeli komuś nic się nie podoba w nowym stylu, to albo musi go zmienić, lub poczekać aż vBz skończy robić alternatywną jasną wersję. Ale to może potrwać ;)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#55 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2012.08.01, 11:41

Poza tym, że robi się o wiele za ciemno :(


Ciemny skin = ciemne tło, nie można na siłe rozjaśniać a na pewno nie w ten sposób. No ale jak tam chcesz :) Na szczęście tło można sobie ręcznie podmienić na własne. Jak by komuś sie spodobało moje to tutaj link do niego: http://dl.dropbox.co.../Ciemne tło.jpg

A poza tym słyszałem, że pojawi sie alternatywna, jaśniejsza wersja ale nie wiem czy Oconnel sie do tego przychyli... jednak przychyli :)

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2012.08.01, 11:41


#56 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.08.01, 12:04

Niepotrzebnego? Akurat się mylisz bo zmiana layoutu na forum wiąże się z późniejszą zmianą na stronie głównej oraz:
-integrację działu plików z forum na stronie głównej
-zmiana adresu przeglądarki dodatków w AQQ
-zaktualizowanie aktualizatora dodatków w AQQ (twórca dodatków dodaje nową wersje = pojawia się ona w komunikatorze bez konieczności korzystania z FixUpdater, czekania na aktualizację wtyczki na stronie głównej przez osoby trzecie)
Można wymieniać dalej...

#57 haker69

haker69

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2012.08.01, 12:34

No wszystko fajnie, cacy, tylko nie uważasz Beherit, że najpierw należy wziąć się za sam komunikator, a później za stronę główną i forum, których zmiana, ujednolicenie będą stanowiły ukoronowanie przeobrażenia całego projektu AQQ w coś spójnego? Ja osobiście się zgadzam z wypowiedzią użytkownika SlaskiRojber.

Poza tym jeśli jesteśmy już przy temacie ujednolicania... Odnośnie kolorów w tym stylu forum dodałbym jeszcze, że powinny być one tożsame z główną kompozycją AQQ. Czyli teraz albo należy dostosować kompozycję Standard do kolorów jakie mamy (lub będziemy mieć) na forum, albo dostosować forum do kolorystyki kompozycji Standard.

#58 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2012.08.01, 12:49

No wszystko fajnie, cacy, tylko nie uważasz Beherit, że najpierw należy wziąć się za sam komunikator, a później za stronę główną i forum, których zmiana, ujednolicenie będą stanowiły ukoronowanie przeobrażenia całego projektu AQQ w coś spójnego?

Layout forum i strony głównej robi vBz, komunikator robi Oconnel - widzisz gdzieś tutaj jakiś problem? Każdy robi swoje i tyle. Poza tym, to że nie wychodzi nowa beta nie znaczy że OC siedzi sobie wygodnie w fotelu i ogląda TV! Mało kto wie, jak bardzo trudne jest programowanie, ile trzeba czasu poświęcić na niby proste funkcjonalności od strony użytkowej. Poza tym nie ma tutaj mowy o "najpierw to a potem tamto" bo nowa beta jest właśnie tworzona tak samo jak poprawki do forum i inne rzeczy.

#59 mino

mino

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 228 postów

Napisano 2012.08.01, 12:52

Myślę, że korzystałbym z nowego stylu, ale po kliknięciu scrollem myszki i przesuwaniu strony, widzę lekkie przycięcia :/ (Mozilla Firefox). Na stylu IP.Board strona przesuwa się bez jakichkolwiek przycięć.

:aqq:
 
System: Windows 7 Ultimate SP1 64-bit | Przeglądarki: Mozilla Firefox, Internet Explorer 11
AQQ: 3.0.2.80 x86 | Kompozycja: Gadu-Gadu 7.0.3.0 | Wtyczki: Contact, GG Network, AQQ SMS


#60 Alterego

Alterego

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 2012.08.01, 13:00

@Alterego, jeśli jest prawie wszystko do wymiany to moja porada odnośnie zmiany skina jest cały czas aktualna :)


Tak też oczywiście zrobiłem, ale jak już napisałem IMO to nie jest rozwiązanie sytuacji. Wystarczy popatrzeć na ilość rozczarowanych osób. To tak jakby większość skarżyła się na coś w AQQ, a userzy na forum jako rozwiązanie proponowali zmianę komunikatora. Chyba nie o to chodzi, prawda?
http://legalne.info - darmowe licencje na komercyjne programy!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych