Skocz do zawartości


Zdjęcie

Testy stylu forum


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#1 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.04.06, 12:37

Zapowiadany przeze mnie skin forum jest już dostępny :) Zainteresowanych zapraszam do testów:

Przetestuj nowy skin forum.

Kilka uwag:
1. Błędy proszę zgłaszać na Bugliście w projekcie Strony komunikatora.
2. Do zrobienia został jeszcze edytor pisania/edycji postów. Czekamy z Wareczkiem na nową wersję silnika forum, która powinna pojawić się na dniach.
3. Wszelkie sugestie mile widziane, ale nie gwarantuję, że wszystko będzie wprowadzone. Szablonu stylu nie edytowałem i nie zamierzam tego robić, żeby czegoś nie popsuć. Co da się osiągnąć przez edycję CSS postaram się wprowadzić ;)


  • Oconnel, Wareczek i DienoX lubią to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#2 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2013.04.06, 12:45

Złote ramki wokół awatarów i złota linia pod shoutboxem do wymiany. Poza tym pozytywne zaskoczenie :)

 

EDIT: A w zasadzie to jednak tylko awatary za bardzo rażą :) Linia mogłaby nawet zostać...


Użytkownik Silverlight edytował ten post 2013.04.06, 12:47

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#3 ss9227

ss9227

    Weteran

  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2013.04.06, 12:53

Napis "Promowany plik" na niebiesko nie pasuje na moje oko.


Użytkownik ss9227 edytował ten post 2013.04.06, 12:57


#4 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.06, 13:04

scr.png
W Bugliście jak są wpisy o akcji wywołanej przez moderatora, jest ikona zegara ( http://forum.aqq.eu/...follow_freq.png ), której nie widać.

scr2.png
Dodawanie załączników w edytorze do zmiany.

scr3.png
Czcionka ukrytego posta jest brzydka.

#5 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.04.06, 13:06

Styl ładny, ale jak dla mnie to trochę za dużo złotego koloru jest na forum. Przez co trochę oczy bolą.


  • DienoX lubi to

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#6 Pol

Pol

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 380 postów

Napisano 2013.04.06, 13:15

Według mnie kolor żółty jest zbyt jaskrawy ;)


  • DienoX lubi to

#7 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.06, 14:11

scr4.png
Popup emotikon w shoutboksie nie ma tła.

scr5.png
Edycja wersji na bugliście.

#8 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.04.06, 15:40

Malutka lista ode mnie ^^
 
1. Tło za avatarami przezroczystymi jest czarne.
2. Nie ma ramki dookoła tematów w nowej zawartości.
3. Checkbox na głównej belce tematów w nowej zawartości nie jest prawidłowo odsunięty od prawej krawędzi.
4. Szybki podgląd pierwszego i ostatniego posta (ta strzałeczka po najechaniu na temat) to istna masakra.
5. Tick (http://forum.aqq.eu/.../icon_check.png) jest jakiś taki wyblakły i brzydko wygląda na żółtym tle.
6. Separatory w szybiej nawigacji nie są odpowiednio pokolorowane.
7. Szerokość box'a z szybkim podglądem skrzynki odbiorczej jest za mała przez co opcje "Wszystkie wiadomości" i "Nowa rozmowa" wskoczyły pod separator - z poprzednim stylem było to samo :P
8. Cały edytor zdjęcia do poprawki.
9. Separatory w opcjach powiadomień nie są odpowiednio pokolorowane.
10. Zaawansowane filtry - separatory nie są odpowiednio pokolorowane.
11. Żółta gruba kreska na dole SB - WTF? Wiem, że to zmiany rozmiaru SB no ale czemu tak brzydko?
12. Szerokość belki w SB "Ostattnie wpisy" mogłaby być większa aby pokrywać sie z tą belką wyżej, o ile sie da...
13. Strzałki do przeglądania emotikon (http://forum.aqq.eu/...editor/next.png) są niebieskie i ich nie widać.
14. Button "Przywróć domyślne" w ustawieniach SB jets rozjechany. Tak samo buttony "Wyczyść" i "Anuluj" podczas edycji wpisu w SB.
15. Tło nowego powiadomienia w ich szybkim podglądzie jest dużo ciemniejsze od tła - chyba specjalnie ale można to jakoś lepiej wyróżnić (ramka czy coś) bo tak jest brzydko.
16. pełna lista powiadomień również wygląda niezbyt ciekawie.
17. Lista aktywnych użytkowników - tak jak w pkt. 12 + buttony przełączania kolejnych stron (u góry) są zbyt blisko listy i sie z nią brzydko zlewają.
18. Lista moderatorów (http://forum.aqq.eu/...tats&do=leaders) - nie musze chyba tłumaczyć. Tak samo na liście najaktywniejszych użytkowników w danym dniu (http://forum.aqq.eu/...s&section=stats)...
19. Na liście użytkowników nie powinni być oni oddzieleni separatorami?
20. Panel moderatora > Centrum zgłoszeń - pierwsza i druga belka jest połączona w taki sposób że sie zrobiła podwójna linia. Dodatkowo nie ma ramki dookoła zgłoszeń i są one w kolorze tła.
21. Panel moderatora > Ogłoszenia - tak jak w pkt. 20 + druga belka powinna być szersza o 1px (równość z drugą).
22. Panel moderatora > Odrzucona zawartość - brak ramki dookoła postów i tło.
23. Panel moderatora > Zarządzaj użytkownikami - tak jak w pkt. 22 + separatory (?).
24. Panel moderatora > Uszkodzone pliki - tak jak pkt. 22.
25. Panel moderatora > Usunięta zawartość - tak jak pkt. 22.
25. Panel moderatora > Usunięta zawartość > Posty - druga (i każda następna) belka jest szersza od pierwszej belki + podwójna linia jak w pkt. 20.
26. Poprzednie wersje pliku - po co wszystko tak na czerwono, sam tekst by wystarczył.
27. Aktywna kategoria w Pliki > Dodatki jest niebieska.
28. Kreator wysyłania pliku - separatory i ramka dookoła screena jest niepokolorowana
29. Lista wszystkich aktualizacji statusu - każdy status również powinien być w jakiejś większej ramce zlewającej sie z belką główną.
30. Cień pod nazwami grup i w podglądzie aktywnych użytkowników wygląda lipnie i wszędzie indziej go nie ma.
31. Edytuj użytkownika - separator nie jest pokolorowany.
32. Historia nazw wyświetlanych danego usera - podwójna linia, brak rakmi, złe tło...
33. Pole pisania w SB na głównej nie jest odsunięte od lewej kwarędzi.
34. Buttony "Oznacz jako spamera" i "Dodaj jako znajomego" w szybkim podglądzie użytkownika (po najechaniu na jego nick) nie są odpowiednio pokolorowane.

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2013.04.06, 15:46


#9 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.06, 16:32

Na Firefox Mobile (na Androidzie) forum szaleje, jest masa dziwnych artefaktów podczas przewijania...

#10 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.06, 16:33

Cały ten Firefox Mobile to kupa :P
  • Qrix lubi to

#11 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2013.04.06, 16:37

Ehh a niech będzie i kupa tylko, że pierwszy raz takie jaja widzę.

#12 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2013.04.06, 17:46

Oba style, zarówno vbz i wu są moim zdaniem super wykonane. Jednak w związku z tym, że wu przygotował wersję spójną stylistycznie z resztą naszych stron i poradników, to po zakończeniu testów to jego wersja stanie się domyślnym stylem forum. Oczywiście starszy wygląd również będzie dostępny z poziomu dolnego menu. Jednym słowem wyśmienita robota wu :) Jestem w szoku :D


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#13 ss9227

ss9227

    Weteran

  • Użytkownik
  • 532 postów

Napisano 2013.04.06, 17:56

Wydaje mi się, że napis "AQQ" w nagłówku jest zbyt mało wyraźny. Tamtam i tam jest ok, a na tu forum zbytnio się to zlewa z tłem.



#14 Dudek

Dudek

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 2013.04.06, 19:13

Zbyt jaskrawe kolory.


  • Shiny lubi to

e0936fddeae0c54em.jpg

14543559234bef793fb6304.gif


#15 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.04.06, 19:59

Dla mnie ten styl jest za bardzo kontrastowy (podobnie zresztą jak poprzedni) - wszystko daje mocno po oczach.


  • Pol i Shiny lubią to

#16 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.06, 20:11

Jakie Wy macie monitory? :D

#17 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2013.04.06, 20:16

To jest niezależne od ustawień monitora - mam go ustawionego dobrze (a i zmieniałem konfigurację, żeby sprawdzić, czy faktycznie nie jest źle ustawiony), oba style nawiązujące kolorystyką do AQQ są tragedią dla moich oczu. Dla porównania, IP.Board, Neat i wiele innych skinów forum na necie nie wywołuje takich efektów, więc musi być coś na rzeczy... Jest po prostu za duża różnica pomiędzy tą mocną żółcią i tym mocnym szarym.



#18 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2013.04.06, 20:17

To dlaczego nie reagowałeś bardziej w zapowiedziach?

#19 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2013.04.06, 20:38

"Walenie zółtym po oczach" to po prostu kwestia przyzwyczajenia albo gustu. Nie zamierzam nic z kolorem robić bo:
1. Wiąże się to z przerobieniem 1/4 stylu, a i tak niektórzy powiedzą, że dalej jest źle lub poprzednio było lepiej. Jednym słowem wszystkim się nie dogodzi.
2. Jedyne co wali żółtym po oczach to belki i top. I o ile top jest największym żółtym plackiem to mogę go jeszcze troszkę zmniejszyć, ale że w tematach belki Wam wyżerają oczy, to już chyba wstręt do zółtego koloru. Nawet gdybym żółty całkiem wywalił, to i tak znajdą się osoby, które stwierdzą, że skin jest zbyt ciemny. Czyli znowu - wszystkim się nie dogodzi.
3. Skin musi nawiązywać kolorystyką do reszty stron. W innych przypadkach nikt nie narzekał na wypalanie oczu, a na forum i tak już rozjaśniłem tło, żeby nie było takiej różnicy.

@karol skoro nawet poprzedni skin AQQ był za jasny to ja nie widzę dla Ciebie rozwiązania ;)


WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#20 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2013.04.06, 20:56

Zmień kolor czcionki z białego na czarnym na jasno szary na czarnym. To sporo zmieni, nie będzie tak mi oczu wypalało. :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych