Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ 2.2.3 Liberty Beta Build: 65


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
59 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.21, 09:59

AQQ 2.2.3 Liberty Beta Build: 65 RC1

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Wersja kandyduje do miana stabilnej.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji beta:
- Poprawiono błąd AV przy przejściu z chmurki do Centrum Powiadomień.
- AQQ prawidłowo nalicza punkty stażu przy braku codziennego przelogowania.
- Drobne poprawki przy wyświetlaniu awatarów.
- Poprawki przy przesuwaniu kontaktów pomiędzy grupami (wtyczki sieciowe).
- Poprawka przy wyłączaniu AQQ z aktywnym oknem logowania.
- SDK: Dodano stałe CHATMODE_NORMAL i CHATMODE_SIMPLE dla struktury TChatOpen
- Przy konferencjach GG nie ma podziału na grupy.
- Poprawki związane ze zmianą domyślnych dźwięków AQQ.
- Poprawiono błąd AV przy próbie odświeżenia wizytówki.
- Poprawki dotyczące centrum powiadomień.
- Poprawki przy pokazywaniu stanów dla konta Facebook.
- Poprawki przy odświeżaniu okna transferu plików.
- Przy pobieraniu VCard obsłużone są niektóre popularne formaty daty urodzin.
- Poprawionoe edycje kanałów RSS.
- Poprawki lokalizacyjne.
- Poprawki związane z nawiązywaniem połączeń po zmianie sieci.
- Poprawiono wysyłanie SMSów do Ery.
- Poprawka dotycząca jednej z funkcji SDK, dodatkowo rozszerzono logowanie zdarzeń.

Pobierz plik
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2010.12.21, 10:07

A gdzie poprawki związane z powiadomieniami FB ?
  • wilk lubi to
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#3 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.21, 10:11

A zgłaszałeś jakieś błędy na bugliście? Jeżeli nie, to po co się odzywasz w tej sprawie? ;)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#4 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2010.12.21, 10:14

OC proszę cie przejrzyj ostatni temat bety... nie bądźmy tacy urzędowi... tylko tak a nie inaczej bo się nie liczy.... dobrze wiesz że zgłoszenie tego na bugliście skutkowało by odrzuceniem z informacją to nie błąd proszę zgłosić jako propozycja, a propozycja była by zignorowana zapewne...

A odzywam się bo jeszcze bana nie mam i piszę na temat AQQ swoją opinie a więc to nie jest ot.

Użytkownik sacrus edytował ten post 2010.12.21, 10:15

  • wilk lubi to
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#5 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.21, 10:20

Z tego co pamiętam postulowałeś o przeniesienie opcji Centrum Powiadomień do... głównego panelu ustawień AQQ, i dodanie kilku dodatkowych opcji. Pomyślimy o tym przy kolejnych beta testach, teraz nie mam na to już czasu. Testujemy i poprawiamy tylko błędy.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#6 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.12.21, 10:24

Jasne... Zaś same propozycje będą wprowadzone najwcześniej za rok albo i dłużej :/ Najlepiej odwalić coś aby było i zostawić - tak samo było z innymi "fjuczerami". Potem walka na forum przez jakiś czas aby coś wyglądało inaczej yhm.
  • wilk i muuz lubią to

#7 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2010.12.21, 10:26

OC dziękuje za to doceniam to bardzo, ale mi raczej chodzi o to że nie wszystkie informacje o znajomych a raczej to co napiszą jest wyświetlane w AQQ niektóre wpisy są pomijane. O to mi głównie chodzi chociaż przyznam że działa lepiej niż wcześniej :)
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#8 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.21, 10:45

To co pokazuje AQQ pochodzi prosto z API Facebooka, więc jeżeli coś jest nie tak, albo czegoś brakuje nie widzę tutaj błędu po stronie AQQ. Przynajmniej na chwilę obecną.

Jasne... Zaś same propozycje będą wprowadzone najwcześniej za rok albo i dłużej :/ Najlepiej odwalić coś aby było i zostawić - tak samo było z innymi "fjuczerami". Potem walka na forum przez jakiś czas aby coś wyglądało inaczej yhm.


Może tak to wygląda, ale prawda jest taka że każdy czeka na wprowadzenie propozycji które go interesują, dlatego często wychodzi później rozczarowanie jeżeli tak się nie dzieje. Natomiast to o czym pisał Sacrus i ja powyżej z pewnością zostanie wprowadzone. Nie zostało wprowadzone teraz, bo po primo nie ma czasu na jeszcze więcej opcji które trzeba by przetestować, a po drugie aktualnie opcji jest zbyt mało aby poświęcić im dodatkową zakładkę w ustawieniach. Jak napisałem, sytuacja ta może ulec zmianie w kolejnych betach.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#9 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.12.21, 10:57

Oconnel przestań w kółko pisać to samo... Z propozycjami nie jest tak, że jeden użytkownik czeka na to a drugi na tamto i stąd taka a nie inna sytuacja. Mowa tu o propozycjach za którymi stanęła większość użytkowników forum, propozycje które ułatwią nam użytkowanie komunikatora a są bardzo proste w realizacji. Zawsze szukasz czegoś na wymówkę - powiedź szczerzę, że gdzieś masz nasze propozycje a nie ukrywasz się za jakimiś dziwnymi przesłankami. Nie jesteśmy ślepi - widzimy ile czasu czekają już na realizację propozycje które powinny być zrealizowane w najszybszym czasie. Jeżeli już chcesz pisać, jak powyżej to chociaż skasuj dowody tj. zgłoszenia na trackerze propozycji oraz tematy z działu propozycji.

#10 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2010.12.21, 11:13

Ja myślę że AQQ odbiera to co Facebook wysyła i marudzenie sacrus jest bez sensu, też dostaje różne wiadomości od osób nieznajomych :/
sacrus weź sobie zainstaluj Google chrome i zainstaluj w niej dodatek Facebook , zrozumiesz o co mi chodzi , wchodzisz na facebook i masz wszystko , wchodzisz w google chrome w dodatek facebook i masz już co innego , Ty się czepiasz że AQQ daje błędne dane a zobacz co w google chrome jest :/ apropo powiem Ci jeszcze co innego ....zainstalowałem dodatek facebook w Firefox i też co innego pokazuje , tez jestem wściekły że w firfoxie mi głupoty pokazuje :/ powiedz mi i wyjaśnij mi czemu AQQ ma pokazywać poprawnie jak wtyczka i w google chrome i firefox się nie sprawia? Wyjaśnij mi czego tak jest? sacrus wymagasz za wiele :/ przemysl to i zobacz co jest we wtyczkach dla firefox i google chrome a się przekonasz jakie tam sa zakłamania :/

P.S
Wtyczek tych już nie mam ale specialnie je zainstalowałem by zobaczyć czy powiadomienia w AQQ są bezsensowne i się przekonałem że nawet te wtyczki dla przeglądarek mają błędy :/ a my tutaj wydzieramy się że AQQ nie pokazuje tego co naprawdę mamy w Facebook.

P.S dla firefox już nie pamiętam gdzie jest wtyczka ale dla Chrome to..

Facebook dla Google Chrome

https://chrome.googl...fdmpoefffnbdkli

Użytkownik zynio73 edytował ten post 2010.12.21, 11:27

  • stivo i Draen lubią to

Spoiler

#11 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.21, 11:36

Beherit dałbyś spokój. Nie chcę mi się wałkować tego samego w kółko. Policz sobie ile jest funkcji na trackerze, pomyśl logicznie choć przez chwilę jak by AQQ wyglądało gdyby wszystko zostało wprowadzone? Tia... Miranda mogła by się schować ;) To prawda, że często ostatnio nie realizuje waszych propozycji, ale pisałem nie jeden raz, że opcji w AQQ jest już i tak bardzo dużo. Lepiej skupić się na rozwoju tego co już jest niż dodawać nowe opcje. I tak wyłamałem się z tego tonu robiąc Centrum Powiadomień, no ale zawsze daję coś dużego na święta - to już tradycja. A zielone opcje na trackerze są realizowane - jeżeli chodzi ci o te naprawdę małe. Był jakiś czas temu robiony rzut w którym zrobiłem sporo z tych opcji. Będzie kolejny.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#12 wilk

wilk

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2010.12.21, 11:59

Hehe. Nie mogę... Masz rację Beherit. OC zaczyna znowu starą śpiewkę: "Policz sobie ile jest funkcji na trackerze, pomyśl logicznie choć przez chwilę jak by AQQ wyglądało gdyby wszystko zostało wprowadzone?" I znowu tłumaczyć, że nie wszystkie, ble, ble, ble... Masakra. Apeluję po raz kolejny: "Oconnel przestań w kółko pisać to samo..."

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker


#13 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2010.12.21, 12:00

zynio73 jaja sobie robisz? ta wtyka do chrome jest o wiele lepiej zrobiona niż to co jest teraz w AQQ i tak właśnie widziałbym obsługę w AQQ. W tej wtyczce jest nawet to na co narzekam że brak tu np kto dodał do znajomych, kto kiedy co napisał na mojej tablicy, kto do czego wysłał mi zaproszenie a ponadto są wiadomości, są moje wpisy osobno, ba... Przy wpisach innych są też komentarze, mogę dopisać komentarz z poziomu wtyczki, polubić wpis... i dodać swój wpis (wiem przez AQQ też można tylko że jest to skrupulatnie ukryte w opisach...)

zynio73 wiec nie pleć że ta wtyka do chrome jest równie kiepska jak to co mamy w AQQ, bo w porównaniu z tym to co w AQQ mamy to nic... (Wybacz OC doceniam twoją prace ale to czyste porównanie)

OC proszę dodaj to co jest w tej wtyczce bo jak wyjdzie stabilna bez tego to znów będzie wstyd... że niby AQQ chwali się czymś a jest to zrobione pobieżnie... ktoś gdzieś napisze że AQQ obsługuje powiadomienia z FB, a ktoś inny doda do tego komentarz jak marnie obsługuje z linkiem do chociażby tej wtyczki do chrome... i znów wstyd będzie.... :(

Użytkownik sacrus edytował ten post 2010.12.21, 12:07

  • pietreXtreme, wilk i muuz lubią to
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#14 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2010.12.21, 12:13

sacrus masz rację , wtyczka jest dobra i AQQ nawet tego nie pokazuje co wtyczka dla chrome czy firefox ,ale chciałem Ci tylko powiedzieć ze też ma błędy w sobie , co innego pokazuje wtyczka dla FireFox a co innego dla Chrome, dlatego napisałem wcześniej że jednak są błędy w powiadomieniach, sacrus
powiem Ci jedno - co innego będzie pokazywać wtyczka dla Firefox a co innego dla Chrome i zobacz co mamy w AQQ , całkiem co innego , szkoda ze nie do końca prawdę nam pokazuje:/
sacrus wczoraj zrobiłem mały test powiadomień na AQQ , tzn. dałem opis na Facebook i ku Twojemu zdżiwieniu powiem Ci ze zaraz po dodaniu opisu dostałem komunikat w powiadomieniach na AQQ , czyli co dodam opis na facebook i zaraz mam to w powiadomieniach czyli co , jakoś działa ?

Spoiler

#15 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2010.12.21, 12:26

zynio73 błędy są w każdym programie ja to rozumie i od tego jest buglista ;) Ale mi osobiście własnie chodzi o to wszystko co ma np ta wtyczka a czego brak w AQQ to wszystko w sumie daje w zupełności to czego oczekują użytkownicy AQQ i ja jako członek tej zbiorowości. O błędach nie pisze to naturalne że są (jakby ich nie było też zaczął bym się bać że coś nie tak (żadna skrajność nie jest dobra)). Tylko że AQQ nie ma podstaw w powiadomieniach AQQ a już zmierza do stabilnej wersji.

Ideałem było by aby OC dodał to co w tej wtyczce i w ustawieniach powiadomień każdy mógłby włączyć lub wyłączyć poszczególne funkcje. Bez tego AQQ naprawdę się ośmieszy pisząc że obsługuje powiadomienia FB.
  • muuz lubi to
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#16 Gruchi

Gruchi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2010.12.21, 12:27

szkoda ze AQQ wciaz zamraza sie po starcie systemu
  • wilk lubi to

#17 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.12.21, 12:31

@Gruchi czyżby ten błąd? Zamieściłeś loga gdzieś na bugliście? :)

#18 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.21, 12:42

@Sacrus, ja nie rozumiem - czy ty nie czytasz tego co ja piszę? Tego typu powiadomienia opierają się o inne API Facebooka (zwracane informacje też mogą się przez to różnić). Pisałem o tym już kiedyś poszukaj - tego typu powiadomień, opcji, i wyglądu nie będzie w AQQ z racji tego, że centrum powiadomień jest skonsolidowane do wyświetlania powiadomień z różnych źródeł. Zauważ, że wszystkie powiadomienia są podobnie wyświetlane, prezentowane i obsługiwane z poziomu AQQ jak i SDK. Tak że od razu mówię, że w takiej formie FB w AQQ nie będzie. Taką formę jednak bez problemu można osiągnąć wtyczką z osadzonym komponentem WebBrowser. Wystarczy w niej wyświetlić odpowiednią stronę np. samego FB z odpowiednimi modyfikacjami, i już.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#19 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.12.21, 13:17

Jaka jest przyszłość "graficznego scrolla"? Narobiliście hałasu a ja do dziś nie wiem (i cała reszta forum), czy moja dwumiesięczna walka "z założeniami" w ogóle była coś warta.
  • ronii, wilk i muuz lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#20 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2010.12.21, 13:17

OC ja tylko ostrzegam że pojawią się nie przychylne komentarze o AQQ jeżeli tak to zostawisz. Twoja decyzja i to ona wpłynie na opinie o programie... Sam się przekonasz po publikacji stabilnej...
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych