Skocz do zawartości


Najbardziej lubiana zawartość


#62532 AQQ 7

Napisane przez Paulos w 2010.04.25, 16:54

AQQ 7 1.8


Dołączona grafika


Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Dołączona grafika

*Do poprawnego działania wymagana jest czcionka Segoe UI.
*Do dostępu do ustawień wymaga wtyczki ThemeSettings.
*Przy aktualizacji starej wersji zalecam całkowitą jej kasację i instalację "na czysto".

PS
Stare AQQ 7 odchodzi w niepamięć i nie będzie dalej rozwijane.

Pobierz plikLista zmian


#61277 AQQ 2.2.0 Salvage Beta Build: 27

Napisane przez Gacek w 2010.04.10, 00:05

Kolejny Silent Update i kolejny raz kiedy trzeba koniecznie ręcznie ściągać poprawioną wersję!
OC ja Cię przepraszam, ale jaki jest problem by dopisać do nazwy nową literkę np. b potem c d e f g.... tak by ściągała się on przez aktualizator ?? Cieszę się, że tworzysz tzw. Silent update ale jaki on ma sens jeśli nie wyświetli się w aktualizatorze lub też sam się nie ściągnie w celu poprawienia wybranej wersji. JAKI ?? !! Na dobrą sprawę można też powiedzieć, że Silent Update jest wręcz niekorzystny i bezsensownym pomysłem jeśli się chwilę pomyśli gdyż to tak naprawdę NOWA wersja - więc zamiast robić tysiącom użytkownikom pod górę łatwiej zrobić +1 do numeracji. Wracam co pewien czas do tego tematu i nie odpuszczę do czasu jak nie dostanę od ciebie sensownej odpowiedzi. Wiem, że możesz olać to co piszę, ale jak inaczej mam wymusić/wybłagać odpowiedź ?? Chcesz by pisać komentarze do wersji... oto jest mój: Silent Update wprowadza swego rodzaju chaos i powoduje niepotrzebne problemy. Jako argument mogę rzucić, że zanim pewne osoby się kapną co jest grane to wypiszą niepotrzebnie na bugliście błędy, które w czasie ich pisania będą już nieaktualne. Zatem gdzie tu jakaś logika?


#82188 TabKit 1.12.0.0

Napisane przez Beherit w 2010.12.23, 00:52

TabKit 1.12.0.0

 

Dołączona grafika

 

Data wysłania: 2012.05.07, 10:53

Data aktualizacji: 2016.02.13, 20:27

TabKit to wtyczka dzięki której używanie zakładek w oknie rozmowy stanie się jeszcze bardziej przyjemniejsze. Oferuje między innymi następujące funkcjonalności:

 • Zapamiętywanie niewysłanej wiadomości - koniec z wysyłaniem niedokończonej wiadomości czy też zapisywaniem jej w notatniku! Wtyczka zapamięta niewysłaną wiadomość po zamknięciu zakładki/okna rozmowy lub nawet wyłączeniu AQQ!
 • Inteligentne przełączanie między nowymi wiadomościami - z pewnością nie raz męczyło Cię wielokrotne używanie skrótu Ctrl+Tab aby przejść do zakładki z nową wiadomością, która znajdowała się n-kliknięć dalej. Od teraz zostaniemy przeniesieni na taką zakładkę od razu!
 • Przełączanie między zakładkami za pomocą skrótów klawiaturowych - każdy szanujący się program z zakładkami powinien mieć taką funkcjonalność, AQQ ratuje moja wtyczka.
 • Przywracanie ostatnio zamkniętej zakładki - jeden klik i niechcący zamknięta zakładka zostaje przywrócona bez konieczności szukania kontaktu na liście!
 • Przypinanie zakładek - mini zakładka tylko z widocznym awatarem kontaktu, zakładka otwierana przy każdym otwarciu okna rozmowy, super rozwiązanie dla bardzo ważnych kontaktów z naszej listy!
Oczywiście to tylko mała część funkcjonalności jakie oferuje wtyczka - zainstaluj ją, aby poznać jej wszystkie udogodnienia!

 

Wtyczka objęta jest licencją GNU General Public License 3, tak więc jej źródła są otwarte - możecie ją modyfikować na własne potrzeby oraz rozwijać ją wspólnie ze mną. Repo wtyczki znajduje się w tym miejscu.

 

Zmiany w TabKit 1.12.0.0

 • Poprawienie funkcjonalności chowania okien na Windows 10.
 • Wysuwanie okien jedynie, gdy znajdują się na aktywnym wirtualnym pulpicie.
 • Poprawne identyfikowanie okna menu start.
 • Poprawa blokady wysuwania okien przy wciśniętym klawiszu Ctrl/Alt/LPM/PPM.
 • Usunięcie błędu z zapętloną aktywacją okna rozmowy przy przywracaniu sesji.
 • Nie zwijanie załączników dla kontaktów z sieci Facebook.
 • Odświeżanie nazwy czatu jedynie w przypadku jej faktycznej zmiany.
 • Usunięcie krytycznego błędu zawieszającego komunikator.
 • Usunięcie opcji chowania okien po utracie fokusu.
 • Usunięcie opcji wysuwania okna rozmowy po przyjściu nowej wiadomości.
 • Zmiany na formie ustawień.
 • Aktualizacja komponentów AlphaControls do nowszej wersji (10.24).

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian
#76506 Zaktualizowany wygląd standardowych kompozycji

Napisane przez Bob w 2010.10.08, 22:48

Projektowaniem aplikacji webowych zajmuję się zawodowo, więc może i ode mnie parę słów.

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jakiej brakuje w AQQ jest kompleksowa kreacja marki. Tutaj wszystko mamy z innej parafii: logotyp nie pasuje do komunikatora. Logo jest w czarno-pomarańczowych barwach, komunikator standardowo jest ciemno-fioletowy, ciemno-szary, różowy albo czarno-niebieski. Komunikator nie pasuje także do witryny produktu, która jest wykonana niemal w całości pod kolorystykę logotypu (widzę tego grafika siedzącego przed monitorem i pobierającego kolory pipetą z logotypu).

Przez to, że wszystkie podstawowe elementy tworzące wizerunek marki diametralnie się między sobą różnią, powstaje chaos, który na dłuższą metę może doprowadzić do wywołania u użytkownika dysonansu poznawczego. No bo jak to? Strona kompletnie bez kontrastu, w ponurych barwach, przypominająca bardziej bloga, niż witrynę produktu. Pobiera się z niej ciemny, wręcz czarny komunikator, który - olaboga - ma pomarańczowe logo.

Ktoś może powiedzieć, że to głupoty, bo instalując aplikację nikt się przecież nad tym nie zastanawia. Owszem, nie zastanawia się. Ale ludzki mózg rejestruje takie niuanse. Projektując wygląd aplikacji - nieważne czy webowych, czy też despokowych - należy o takich rzeczach wiedzieć.

Druga sprawa to user experience. Mam wrażenie, że tutaj nikt się tym nie przejmuje. Jasne tło, duży kontrast na ciemno-szary tekst, w połączeniu ze skromną, a jednocześnie estetyczną grafiką daje znacznie większą czytelność, niż ciemno-szaro-bure kompozycje.

Z tego co widzę, użytkownik eSKej ma smykałkę do programów graficznych. Ale brakuje mu teoretycznej wiedzy z zakresu projektowania grafiki użytkowej. Nie mniej jednak - takie rzeczy przychodzą po pewnym czasie spędzonym w branży. Myślę, że możesz mieć, nijaki eSKeju, dużą przyszłość przed sobą. I Wam, użytkownicy tego forum, polecam korzystać z umiejętności tego faceta - zwłaszcza, gdy chce pracować za darmo ;)

Natomiast odradzałbym powierzanie jakichkolwiek prac - nawet za darmo - użytkownikowi Silverlight. Nie wiem jak długo próbuje swoich sił w grafice, ale wyraźnie widać, że niewiele z tego będzie. Sama obsługa programów graficznych to nie wszystko, trzeba mieć jeszcze poczucie stylu, estetyki, smaku. Tego niestety u Ciebie - drogi Silverlightcie - nie widzę.

Reasumując - ostatnie przedstawione tutaj propozycje są IMO nawet ok (tak, zielona lampka też). Natomiast polecałbym gruntowne, całościowe podejście do tematu marki i jej estetyki. Komplementarny wizerunek produktu musi być jednolity. Standardowa kompozycja powinna być jasna, przejrzysta, intuicyjna. Swojska - to też bardzo ważne w branży programów dla początkujących i średnio-zaawansowanych użytkowników.

Przepraszam, że się tak rozpisałem. Jeśli kogoś uraziłem, niech wie, że nie było to moim zamiarem. Patrzę na całą sprawę trochę z zewnątrz i pomyślałem, że parę słów ode mnie może się przydać.

Jeśli ktoś to wszystko zdołał przeczytać - dzięki i gratuluję wytrwałości ;)

Pozdrawiam.


#94602 AQQ Streamer 1.2.0.8

Napisane przez KAmerOK w 2011.09.24, 10:45

AQQ Streamer 1.2.0.8

 

Dołączona grafika

 

Data wysłania: 2012.10.24, 21:53

Data aktualizacji: 2017.05.24, 16:16

Słuchanie internetowych stacji radiowych w komunikatorze AQQ.

 

Zmiany w AQQ Streamer 1.2.0.8

 • Aktualizacja komponentów AlphaControls do 8.19

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian
#85282 Zestawienie propozycji z Trackera

Napisane przez wu112 w 2011.02.07, 23:30

Piszę ten temat w odpowiedzi na tego posta. Mały cytacik z tegoż posta:

Policz sobie ile jest funkcji na trackerze, pomyśl logicznie choć przez chwilę jak by AQQ wyglądało gdyby wszystko zostało wprowadzone? Tia... Miranda mogła by się schować ;)

Jako że się z tym nie zgadzam postanowiłem odnieść się do tych słów i policzyć sobie ile tych propozycji na Trackerze faktycznie jest. Nie mówię tu o wszystkich propozycjach, bo jest ich ponad 350 (i co miesiąc dokładam nowe), ale część z nich powinna się w AQQ znaleźć. Tym bardziej, że ostatnio w dziale propozycji obserwuję, że użytkownicy coraz częściej składają propozycje, które JUŻ BYŁY i czekają na wprowadzenie. Kolejny sygnał, że wypadałoby coś z tym począć.

Co prawda VPN stworzył kiedyś własne zestawienie propozycji, ale było to prawie dwa lata temu i sporo się od tamtej pory pozmieniało. Tak więc przejrzałem Tracker i zrobiłem trochę inne zestawienie propozycji z podziałem na grupy, żeby pokazać, że tych propozycji nie ma wcale tak dużo i nie przeładują one AQQ w tak wielkim stopniu, że "Miranda mogła by się schować". Dodatkowo oznaczyłem gwiazdką propozycje, które są swego rodzaju rozszerzeniem tego co już w AQQ mamy (a mogłoby być lepsze).

Braki w funkcjonalnościach:
- Obsługa dwóch monitorów
- Synchronizacja kontaktów GG z serwerem
- Wysyłanie katalogów
- Pełny import/export kontaktów GG w formacie XML
* Rozbudowana obsługa GTalka
- Usuwanie kontaktów bezpośrednio z serwera GG
- Przypomnienie hasła do profilu
- Gadu Gadu i socks proxy
- Autoenter i wyślij w oknie rozmowy
- Awatary w sieci Tlen
- Polecenia Jabber Ad-Hoc
- Usuwanie awatara w katalogu publicznym GG
- Zaznaczanie wielu kontaktów za pomocą klawisza Ctrl
- Proxy http dla wtyczki GG
- Informacja o braku Flasha playera dla IE
* Zaproszenie do czatu
- XEP-0050
- Proxy http
- XEP-0174
- XEP-0184
- Bramka SMS Play
- Konferencje/czaty na liście


Niewidoczne funkcje, które nie przeładują AQQ:
- Wyczyszczenie całej historii rozmów
* Rozszerzenie okienka Subskrypcja
- Łatwiejsza obsługa menu
* Większy token Orange
- Tab zmienia dostępne nicki na czatach
- Wyłączanie kont
* Opcje częstszego sprawdzania aktualizacji
* Wersja dodatku w instalatorze
- Sprawdzanie dostępności JID
* Zmiany w aktualizatorze
* Opis podkontaktu po kliknięciu na ikonę
- Kolejność grup na liście kontaktów
- Modyfikacja skrótów klawiaturowych
- Zmiana protokołu rozmów głosowych na Jingle
- Możliwość ustawienia jednego portu nasłuchiwania dla połączeń jabber
- Automatyczna autoryzacja we właściwościach kont
* Blokowanie "zapytań" na liście prywatności
* Możliwość importu/eksportu listy zablokowanych kontaktów do pliku
* Dodatkowe elementy w korektorze
* Rozszerzenie możliwości zakładki czaty
* Dostęp do ustawień "Niewidoczności" dla GG na liście kontaktow
- Pokazuj kontakt gdy nieaktywny
- Wyróżnienie instalatora wersji testowych
- Miganie innej diody niż Scroll Locka
- Możliwość podania adresu e-mail przy rejestracji konta w sieci Jabber
- Ukryty kontakt pomimo aktywności
- Kompozycje w aktualizacji
* Naprawienie funkcji "Daj mi znać"
- Kilka numerów telefonu komórkowego w wizytówce
* Podmiana grafik przycisku menu kompaktowego
- Kopiowanie tekstu wraz z emotikonami
- UPnP
- Domyślny klient poczty e-mail
* Niewidoczność w GG - możliwość zaznaczenia grupy
- Ponów wysyłanie
* Niebieskie słoneczko (GG)
* Belki grup w Centrum powiadomień
- Akcja po kliknięciu na link do rozmowy w przypadku gdy mamy kilka kont
* Ulepszenie wyszukiwarki w Archiwum
- Pasek postępu przy cichym aktualizatorze


Bardzo drobne propozycje:
- Wyłączenie pobierania informacji o słuchanym utworze innych
- Nie pokazuj opisu pod PPM
* Awatar w tooltipie
- Informacja o przejściu kontaktu na niedostępny
* Opcja "zamknij okno transferu po zakończeniu"
- Okno wyszukiwania - pozycja
- Rolka/środkowy przycisk myszy a linki
- Lista emotek w oknie zmiany opisu
* Nowa opcja w "Daj mi znać"
- Tag dla ikon HD
- Przycisk maksymalizuj a ustawienia
- Nagłówek z informacją o koncie w menu zmiany statusu
- Skrót do "Wyślij obrazek"
- Dwuklik na belce minimalizujący okno główne
* Wlepki z małą treścią zajmują mniej miejsca
* Drobne zmiany w oknie transferów
- CC_LANG_STATUS_STATUSTOSTR_YOU na liście kontaktow
- Przenoszenie ikony odgrywanego utworu, oczekiwania na autoryzację i braku autoryzacji
- Status GG jako dodatkowa ikona w trayu
- Insert i nadpisywanie
* Edycja belek w oknie rozmowy
* Osobny styl dla zerowego stanu licznika powiadomień
- Bardziej intuicyjne zwijanie/rozwijanie załączników
* Rozróżnianie ikon dla konta NKTalk
* Animacja na SplashScreenie
* Dodanie rozmowy do ulubionych z poziomu okna rozmowy
* Wyłączenie modalności okienek
- Duża ikona AQQ
- Przeniesienie opcji "Oszczędzaj pamięć RAM" do ustawień głównych
* Wyłączenie dźwięku SplashScreenaOczywiście można się spierać jakie propozycje powinny się tam znależć, ale mnie wydały się one najodpowiedniejsze. Lista może wydawać się trochę długa, ale tych propozycji jest 92 (22 braki, 30 drobnych propozycji i 40 pozostałych) - czyli mniej niż 1/3 wszystkiego co czeka na lepsze czasy. Głównie należało by się zająć brakami w funkcjonalnościach. Kolejność wprowadzania reszty już jest mniej istotna byle by coś z tego zostało ruszone. Jeśli macie jakieś sugestie co do tego to piszcie.


#61435 AQQ 2.2.0 Salvage Beta Build: 27

Napisane przez Gacek w 2010.04.12, 19:08

Kolejny niewidoczny/ukryty SU!!
@OC zapraszam do mojej poprzedniej wypowiedzi w tym wątku.. Jeśli nie dla mnie to przynajmniej dla tych wszystkich osób plusujących moją wypowiedź mógłbyś odpowiedzieć. Z mojej strony bardzo o to proszę.


#34071 Archeolog

Napisane przez AdamiXuS w 2009.06.29, 20:44

Archeolog 1.4.3.0


Dołączona grafika


Data wysłania: 24.10.2012
Data aktualizacji: 24.10.2012

Jak nazwa wskazuje, wykonuje ona kilka operacji na archiwum:
 • import - możliwe jest zaimportowanie wiadomości z archiwów GG (wersja 7, 8 i 10), AQQ2 (folder plików .dcc, .dc2, lub skompresowane w .zip), Konnekt, WTW, AQQ1, Tlen;
 • eksport - wiadomości z archiwum naszego AQQ można wyeksportować do innego archiwum AQQ2, spakować do pliku .zip;
 • odzyskiwanie usuniętych wiadomości - jeśli archiwum nie było kompaktowane, wiadomości są przywracane;
 • kompaktowanie - jeśli usunięto jakieś wiadomości, można odzyskać wolne miejsce i przyspieszyć działanie archiwum;
 • rozwiązywanie problemów - znajduje duplikaty i puste wiadomości w archiwum naszego AQQ, naprawia błędy w strukturze pliku (nie jest konieczne korzystanie z tej opcji po importowaniu wiadomości);
 • backup - kopiuje wszystkie pliki .dc2 (w zasadzie tylko te, które są modyfikowane przez wtyczkę) do katalogu [PROFIL AQQ]/Data/Backup/[DATA]/Archive, ta opcja jest ZALECANA PRZED DOKONYWANIEM JAKICHKOLWIEK OPERACJI (ew. można skorzystać z eksportu do .zip). W najnowszej wersji jest dokonywana automatycznie, przed pierwszą operacją. Możliwy jest automatyczny backup przy włączaniu, wyłączaniu i co określony czas;
 • synchronizacja - wymiana wiadomości pomiędzy dwoma archiwami AQQ2, możliwa jest automatyczna synchronizacja przy włączaniu, wyłączaniu i co określony czas.
 • usuwanie - można usunąć wiadomości starsze niż podany okres, albo archiwa, w których jest tylko jedna wiadomość.


Zmiany w Archeolog 1.4.3.0
 • Transfery w archiwum nie są traktowane jako błąd (...+9h)

Pobierz plikLista zmian


#44807 [dodatek archiwalny] Windows 7

Napisane przez vBz w 2009.09.19, 11:54

Windows 7 3.1.7


Dołączona grafika


Data wysłania: 05.05.2012
Data aktualizacji: 25.08.2012

Pierwsza kompozycja wykorzystująca interfejs Aero Glass w AQQ.

Do prawidłowego działania kompozycja wymaga:
- Systemu Windows Vista lub Windows 7
- Wyłączonych obramowań okien kompozycji
- Internet Explorera 8 (wersja 9 nie jest obsługiwana)
- ThemeSettings do możliwości konfiguracji kompozycji (opcjonalnie) (kompozycja posiada 21 opcji wyglądu)

Ponadto kompozycja wspiera wtyczki: Pogoda, AQQ Streamer i SkypeCore.Zmiany w Windows 7 3.1.7
 • Dodano funkcję przypinania kontaktów.
 • Dodano wsparcie dla wtyczki TabKit.
 • Poprawiono wysokość kontaktu przy wyłączonych awatarach.
 • Poprawiono wygląd pola opisu w nagłówku.
 • Poprawiono wysokość nagłówka.
 • Poprawiono skaczący kursor w awatarach bez grafik.
 • Zmieniono położenie niektórych ikon.
 • Optymalizacja plików opcji ThemeSettings (szybsza instalacja kompozycji).
 • Połączenie niektórych grafik w jeden plik (szybsza instalacja kompozycji).
 • Zmieniono wygląd strony startowej ustawień AQQ.
 • Drobne poprawki przy skórce dla SkypeCore.
 • Aktualizacja AlphaSkins do wersji 7.68.
 • Zaktualizowano funkcję dostarczania wiadomości.

Pobierz plikLista zmian


#71335 [dodatek archiwalny] Sense

Napisane przez Silverlight w 2010.08.01, 22:04

Sense 1.0


Dołączona grafika


Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 04.11.2012

Kompozycja nawiązująca wyglądem do interfejsu HTC Sense :)

Pobierz plikLista zmian


#93206 AQQ 2.2.5 [Mirage Core] Build: 32

Napisane przez sacrus w 2011.08.10, 11:05

Dlatego też zapewne w najbliższej becie pojawi się jakiś nowy ciekawy fiuczer. Ale co to będzie... na razie jeszcze sam tego nie wiem. Jakieś pomysły? heh ;)


OK, OC chciałeś 1 konkretna propzycję to proszę: Przebudowa listy kontaktów.

Ten pomysł był poparty przez bardzo dużą liczbę osób z forum. Jest to zamiana przez WIELU oczekiwana i "fiuczer" który na prawdę uszczęśliwi WIELE osób. Wiele osób poparło tą propozycję w jej temacie i mam nadzieję że równie wiele osób poprze tą propozycję teraz.

Jeżeli TY czytający ten wpis również tak jak ja uważasz że ta propozycja powinna w końcu znaleźć się w AQQ, to wyraź to pisząc na ten temat swój post i klikając +1 w tym poście.


#112128 Silverlight Sense 4 36

Napisane przez Silverlight w 2012.11.24, 00:53

Silverlight Sense 4 36


Dołączona grafika


Data wysłania: 2012.11.23, 23:53

Data aktualizacji: 2014.11.27, 14:48

Ta zjawiskowa kompozycja na zawsze odmieni Twoje wrażenia z używania AQQ. Tak innowacyjne rozwiązania, jak autoukrywanie pasków, płynne przejścia, animowane tło, powiększanie awatarów, czy pełna personalizacja, zapewnią Ci mnóstwo niepowtarzalnych doznań. Dostępnych jest aż 22 fantastycznych wariantów kolorystycznych!

Nowa wersja dodatku Animowane tło wymaga teraz zaledwie 304 MB* wolnej pamięci RAM! Mimo to, zalecamy wyłączać tę opcję (lub całe AQQ) na czas pracy w pełnoekranowych aplikacjach (np. grach), gdzie zasoby te mogą być Ci potrzebne.
*Przy najniższym ustawieniu jakości. Przy średnim ustawieniu (domyślnym) jest to 683 MB, natomiast przy najwyższym - 1,5 GB.

Aby móc zobaczyć wszystkie rozszerzone efekty wizualne (animowane tło; animacje interfejsu; autoukrywanie pasków), musisz mieć zainstalowany Internet Explorer 9 lub nowszy!


Zmiany w Silverlight Sense 4 36
 • - reklama Silverlight Sense 5 nie jest już tak nachalna - nie uruchamia automatycznie Instalatora dodatków AQQ, a także można ją po prostu zamknąć poprzez kliknięcie na nią prawym przyciskiem myszy,
 • - zaktualizowano skórkę AlphaControls do wersji z Silverlight Sense 5 (teraz jest dostosowana do nowego menu zasobów z AQQ 2.5.0.55),
 • - dodano brakujące ikony,
 • - delikatnie zmieniono odcień zielonego akcentu na kolorach: Tęczowy i Szary, na taki sam jak w Silverlight Sense 5,
 • - dodano kolorowe akcenty dla podświetleń w dolnej części okna rozmowy, jak w Silverlight Sense 5,
 • - dodano możliwość zaznaczania wielu kontaktów jednocześnie z użyciem klawisza ctrl (nie działa bez AQQ 2.5.0.51),
 • - teraz powiększenie tła jest takie samo w każdej kontrolce IE (korelacja z Silverlight Sense 5),
 • - przyciski grup wymieniono na półprzezroczyste, z Silverlight Sense 5.

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian


#73940 AQQ 2.2.2 Mavado Beta Build: 19

Napisane przez UsagiAddict w 2010.08.31, 15:23

pewnie ten subtelny komentarz zostanie szybko skasowany / zmodyfikowany, ale co mi tam.

dobrego programistę poznaje się nie po tym, że dodaje super funkcje do programu. dobry programista pozwoli przez skd/api programu innym bezstresowo tworzyć tego typu dodatki. będzie uaktualniać dokumentacje oraz headery/developement kid.

jeżeli dobry programista tworzy już dodatkowe funkcje programu to bierze pod uwagę głosy użytkowników. jeśli już coś stworzy to jest to dopracowane a nie zrobione na odlew. dobry programista nie będzie potem olewać błędów użytkowników.

czy jest to post nie na temat? broń boże. większa część tych marudzeń jest związana właśnie z najnowszą betą.


#104086 SkypeCore 0.3.0.4

Napisane przez Pol w 2012.05.07, 17:03

SkypeCore 0.3.0.4


Dołączona grafika


Data wysłania: 2012.05.07, 16:00

Data aktualizacji: 2014.03.06, 00:28

Dołączona grafika

czyli Skype w Twoim AQQ!


Po długim oczekiwaniu przyszedł czas również na AQQ, wtyczka sieciowa rozszerzająca funkcjonalność komunikatora o dodatkowy protokół – Skype.

Co wtyczka oferuje:
 • Dodawanie (pseudonim pobierany automatycznie), edycja oraz usuwanie kontaktów
 • Synchronizacja listy
 • Pobieranie wizytówki oraz awatara
 • Rozmowy tekstowe, audio - także konferencyjne - oraz wideo (tu brak konferencji)
 • Transfery plików
 • Wyszukiwanie, wysyłanie oraz odbiór kontaktów
 • Powiadomienie o pisaniu (ze swojej strony polecę wtyczkę TabKit, która umieszcza ikonkę ołówka na karcie rozmowy)
 • Ustawianie stanu oraz opisu konta
 • Wysyłanie SMSów
 • Współdzielenie ekranu
 • Ustawienia prywatności
 • Rejestracja oraz zmiana hasła konta
 • Edycja wizytówki konta
Wymagana wersja AQQ to 2.5.0.53 (brak wsparcia wstecznego) - od ostatniej wersji wtyczki pojawiło się wiele poprawek komunikatora.
W przypadku problemu z uruchomieniem wtyczki należy sprawdzić ustawienia zapory systemowej czy proces „skype.core” ma dostęp do sieci (port 8963).
Jeżeli po instalacji dodatku w wersji 64-bitowej występują błędy zajrzyj tutaj.

Dzięki waszym zgłoszeniom błędów na bugliście wtyczka staje się coraz bardziej stabilna!

Podziękowania dla
Jaro88PL – za ogrom sugestii, część wizualną wtyczki oraz logo :)
Beherit – pomoc w SDK
Oconnel – ciężko ogarnąć SDK bez jego dokładnego opisu, szczególnie przy funkcjach stricte sieciowych
Deadmaster - w dużej mierze sugestie dotyczące wyglądu okienek, betatesty
Derdiana, ss9227 - betatesty

Uwagi:
SkypeKit opiera się w głównej mierze na komunikacji p2p czyli wszelkie czynności pomiędzy użytkownikami są wykonywane gdy oba kontakty są dostępne (pobieranie awatarów również).
Brak wiadomości offline, są one kolejkowane po naszej stronie i wysłane gdy odbiorca pojawi się online (my też musimy być online).

Ważne!
Nie można być zalogowanym na to samo konto na kilku klientach, jak również korzystać z kilku aplikacji opartych o SkypeKit.

...a za to wszystko nawet nie mogę się doprosić rozszerzenia AQQ SDK o dodatkowe funkcje wymagane przez wtyczki sieciowe ;)


Zmiany w SkypeCore 0.3.0.4
 • Dodano wsparcie zaznaczania wielu kontaktów
 • Naprawiono problem z otwieraniem okna ustawień gdy data urodzenia nie była ustawiona
 • Naprawiono rzadki problem z otwieraniem okna tworzenia konferencji
 • Poprawiono funkcjonalność auto-away
 • Poprawiono automatyczne ustawianie stanu wraz z opisem
 • Poprawiono otwierania okna tworzenia konferencji
 • Poprawiono błędne włączanie logowania zdarzeń
 • Poprawiono wyświetlanie ikon kontaktów spoza listy
 • Drobne poprawki w kodzie
 • Aktualizacja AlphaSkins (poprawia błąd z przezroczystością obramowania)

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian


#74227 AQQ 2.2.2 Mavado Beta Build: 25

Napisane przez VPN w 2010.09.03, 19:43

Nie wyobrażam sobie, żeby mogła być wydana wersja prawdziwie stabilna bez naprawy tych błędów:
http://forum.aqq.eu/...-ladowania-dll/
http://forum.aqq.eu/...c-okna-rozmowy/
http://forum.aqq.eu/...osc-wiadomosci/
http://forum.aqq.eu/...ch-w-wizytowce/
http://forum.aqq.eu/...owego-kontaktu/
http://forum.aqq.eu/...ole-nie-dziala/
http://forum.aqq.eu/...aje-odpowiadac/
http://forum.aqq.eu/...zki-gg-network/

Nie powinno być też przeszkód w naprawie już teraz takich błędów jak:
http://forum.aqq.eu/...wylaczeniu-aqq/
http://forum.aqq.eu/...h-nazwach-grup/
http://forum.aqq.eu/...i-cc-groupname/
http://forum.aqq.eu/...and-bytestream/
http://forum.aqq.eu/...gladarka-uslug/
http://forum.aqq.eu/...u-kompaktowego/
http://forum.aqq.eu/...-ustawien-grup/
http://forum.aqq.eu/...lecznosciowych/
http://forum.aqq.eu/...onizacja-opisu/

Na później zostawiłbym (z powodu sporych zmian):
http://forum.aqq.eu/...niewidzialnosc/

Bardzo prosiłbym, żeby w najbliższym czasie zweryfikować aktualność wstrzymanych zgłoszeń.


#21773 Pogoda 2.4.1.4

Napisane przez KAmerOK w 2009.03.14, 21:49

Pogoda 2.4.1.4


Dołączona grafika


Data wysłania: 2012.10.24, 20:40

Data aktualizacji: 2013.03.17, 22:30

Wtyczka wyświetlająca w głównym oknie komunikatora AQQ pogodę dla różnych miejsc w Polsce, jak również na świecie.


Zmiany w Pogoda 2.4.1.4
 • Poprawka z błędnym wczytywaniem listy miejscowości powodująca błąd dostępu do wartości w kolumnie która nie została utworzona.

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian


#119665 Co nowego w AQQ?

Napisane przez Oconnel w 2013.04.30, 12:55

Właśnie skończyłem pisanie nowego modułu dla AQQ, i chciałbym z nim Was zapoznać. Przede wszystkim mam nadzieję, że nigdy z niego nie będziecie musieli korzystać ;) Ale rzeczywistość jest zupełnie inna i dlatego ten moduł musiał w końcu u nas zaistnieć. Drogą wprowadzenia napiszę, że mamy bardzo otwarte SDK-API dla wtyczek. Do niczego nie ograniczamy dostępu, żadna z wtyczek nie musi też być przez nas certyfikowana aby mogła zostać użyta przez danego użytkownika. Są to na pewno duże zalety bowiem macie dostęp do najnowszych wersji wtyczek ad hoc. Minusem jest jednak fakt, iż największe wpadki jakie mieliśmy, to były wpadki techniczne polegające albo na źle napisanych wtyczkach, albo przez fakt iż niektóre z nich przestawały w pewnym momencie działać np. z powodu niekompatybilności z najnowszymi wersjami komunikatora AQQ. Można sobie tylko wyobrazić, że szary użytkownik który widzi splash-screen AQQ zawieszający się przy wczytywaniu jakiejś wtyczki nie bardzo wie co z tym zrobić. Być może nie wie nawet jak zabić AQQ w procesach, co na pewno w wielu przypadkach kończyło się deinstalacją programu w ataku szału i bezsilności, tzw. rage-quit :P I tutaj (w końcu) daję o sobie znać nowy moduł. Najkrócej rzecz ujmując będzie on nadzorował poprawne wczytywanie się wtyczek. Po pierwsze w przypadku wykrycia, że komunikator AQQ nagle zaciął się przy wczytywaniu jakiejś wtyczki nastąpi samoczynny restart (czas oczekiwania na wczytanie wtyczki wynosi 15s). Po restarcie użytkownik zostanie uraczony takim oknem:

 

dfhwrb.png


Są trzy możliwości wyjścia z tej sytuacji. Są opisane na screenie więc nie zamierzam się w nie zagłębiać. W naprawdę krytycznych sytuacjach, kreator może pojawić się dwukrotnie oferując za drugim podejściem jedynie możliwość usunięcia wtyczki lub kontynuacji bez zmian. Może to nastąpić gdy wtyczka odmówi współpracy już na etapie odpytywania jej kim/czym ona w ogóle jest i za nim nastąpi jeszcze jej faktyczny rozruch. Mam nadzieję, że ten moduł sprawi iż AQQ zostanie być postrzegane jako komunikator jeszcze bardziej stabilny niż dotychczas. No i rzecz jasna zatrzymamy odpływ osób które nie umieją sobie poradzić same z tego typu problemami.
#75841 Zaktualizowany wygląd standardowych kompozycji

Napisane przez eSKej w 2010.09.25, 19:33

A co sądzicie o takim pasku przewijania?

Dołączona grafika

Myślę, że taki bardziej pasuje stylem do standardowej kompozycji.


#102291 [dodatek archiwalny] Silverlight Dark Amber

Napisane przez Silverlight w 2012.03.12, 00:07

Silverlight Dark Amber 4


Dołączona grafika


Data wysłania: 05.05.2012
Data aktualizacji: 24.01.2013

Ciemnoszara kompozycja wizualna z kolorowymi kulkami w tle dla komunikatora AQQ. Silverlight Dark Amber wprowadza zupełnie nowe spojrzenie na Centrum Powiadomień - zamontowana w nim została autorska przeglądarka powiadomień, która zastępuje ich klasyczny, ciągły widok. Ta kompozycja wizualna posiada wbudowaną dedykowaną skórkę dla wtyczki Pogoda oraz ikonki sieciowe dla wtyczki SkypeCore.


Zmiany w Silverlight Dark Amber 4
 • Zmiany w małych i dużych ikonach + dodanie brakujących.
 • Grupy kontaktów i wiadomości w oknie rozmowy są teraz półprzezroczyste.
 • Menu główne zastąpiono menu kompaktowym. Ponowne klinięcie na aktywną zakładkę wraca do Kontaktów.
 • Kontakty mają delikatniejsze podświeltnia, a kolory ich opisów są wyraźniejsze.
 • Oskórkowano okno Dodatki dla AQQ.
 • Ramka w archiwum mogła podskakiwać do góry.
 • Drobne zmiany i poprawki w AlphaControls.

Pobierz plikLista zmian


#82153 Kompozycje standardowe

Napisane przez Silverlight w 2010.12.22, 21:27

STANDARD

Dołączona grafika Dołączona grafika

Aby kompozycja wyglądała tak, jak na powyższym obrazku, należy posiadać AQQ w wersji 2.2.5.27 lub nowszej.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

W produkcji niniejszej kompozycji swój wkład mieli:
- eSKej
- smarss
- Paulos

- jacoSZEF
- pena
- ZbyBo
- ja
- Wy wszyscy poprzez wszelkie sugestie, zgłoszenia błędów (testerzy), itp. :)

Enjoy! ;)